ZA EVROPU BEZ KOŽEŠIN

Kontakt pro média

Barbora Pangrácová
barbora.pangracova@svobodazvirat.cz

TISKOVÉ ZPRÁVY:

15.02.2023, Praha - TAJNÉ ZÁBĚRY ODHALUJÍ DĚSIVÉ PODMÍNKY NA KOŽEŠINOVÝCH FARMÁCH. TY NAVÍC ZVYŠUJÍ RIZIKO PTAČÍ CHŘIPKY U ČLOVĚKA

Z Finska nedávno uniklo děsivé svědectví o životě zvířat na tamní kožešinové farmě. Lišky jsou drženy v malých klecích, zvířata jsou nemocná psychicky i fyzicky. V Evropě se navíc objevil přenos ptačí chřipky mezi norky na španělské farmě. To je krajně znepokojivá informace, na kožešinových farmách totiž může dojít ke zmutování viru a snadnějšímu přenosu mezi savci. Vědci upozorňují, že se tím rapidně zvyšuje riziko další pandemie. O zákaz kožešinových farem se snaží kampaň Za Evropu bez kožešin. Chýlí se ke konci a získala 1,5 milionu podpisů v celé EU.

ČÍST DÁL


13.12.2022, Praha -Spot se známými modelkami odstartoval kampaň Za Evropu bez kožešin. Chce prosadit ukončení kožešinových farem


V novém
videu přední české modelky a influencerky upozorňují na krutost kožešinových farem a apelují na jejich konec. V klipu se představí Anna Šulcová, Andrea Kalousová nebo Karolína Kokešová a připravila jej organizace Svoboda zvířat, která se přidala k evropské občanské iniciativě Za Evropu bez kožešin. Cílem je získat minimálně milion ověřených podpisů v celé Evropě a vyzvat EU k ukončení kožešinových farem a zákazu dovozu a prodeje kožešin.

ČÍST DÁL

Svoboda zvířat strhla Čechy k boji proti pokusům na zvířatech v EU. Teď se chystá na evropské kožešinové farmy! 


1. 11. 2022, Praha - Nezisková organizace Svoboda zvířat se po úspěšné kampani Za pokusy bez zvířat rozhodla vydat do boje proti kožešinovým farmám v celé EU. V Česku jsou tyto hrůzné farmy zakázány, ale v řadě zemí EU je stále možné chovat a zabíjet zvířata výhradně pro jejich kožich. V rámci celé EU se pak s  těmito produkty dá volně obchodovat. Svoboda zvířat se proto právě dnes  připojuje k Evropské občanské iniciativě Za Evropu bez kožešin s cílem kožešinové farmy i prodej výrobků  z kožešin ukončit. Iniciativa chce ukončit utrpení milionů zvířat chovaných kvůli své kožešině, ale také má potenciál ochránit lidské zdraví. 

ČÍST DÁL